אתם נמצאים כאן:   עמוד הבית

על מה ולמה עורך דין

יש בעלי מקצוע שאנחנו יודעים בדיוק מתי נכון לפנות אליהם ולמה. כל מי שהתעורר בבוקר עם כאב שיניים מבין זאת. כך גם כל מי שקיבל הזמנה לדין מבית-המשפט או גרוע מכך, נתקל באירוע פלילי.

 

בתחומים מסחריים אזרחיים, השאלה מתי יש צורך בייעוץ משפטי – מורכבת יותר.

 

בפועל, בכל פעם שאנו חותמים על טופס הזמנת שירות, רכישת מוצר, לפעמים אפילו על אישור קבלה – אנו מתקשרים בחוזה. יש בו אותיות קטנות, תתי-סעיפים עם הפניות משניות ולמרבה הצער, שימוש בביטויים שאינם לשון-בני-אדם. לפעמים נדמה שעורכי-דין המציאו מילים מורכבות במיוחד כדי להקשות על האדם הסביר. קחו למשל את "האדם הסביר", המצאה משפטית מופרכת לכל הדעות.

 

במהלך השנים אנו לומדים "לקרוא" חוזים ולזהות את המכשולים הפוטנציאליים – לעתים על סמך ניסיון כואב. לרובנו יש גם עו"ד במשפחה – בן דוד דרגה שניה של האחות של גיסתנו – שיוכל לתת ייעוץ טלפוני מהיר או לכתוב מכתב קצר. זה עוזר, אבל לא תמיד מספיק.

 

החלטה על פנייה לייעוץ משפטי אמורה להתקבל באופן רציונלי ועל בסיס מספר שיקולים תועלתיים. אם כך תעשו, יש להניח שתוכלו לחסוך הוצאות – או אף להרוויח ממש; המטרה הסופית היא לא להגיע למצב חירום שגם יעלה הרבה יותר כסף מטיפול שורש וגם יגרום עוגמת נפש גדולה יותר מכאב שיניים של בוקר אחד.


התכנים באתר זה מורכבים ממידע משפטי כללי ומעמדות אישיות ואינם מהווים תחליף לייעוץ משפטי פרטני. בכל עניין מומלץ להוועץ בעורך-דין בעל מומחיות בתחום.
זכויות היוצרים בפרט והקניין הרוחני בכלל באתר, לרבות בתכניו, שייכים לעו"ד גלית עופר.