אתם נמצאים כאן:   עמוד הביתלמי פונים

עו"ד - למי פונים

 

הטוב ביותר הוא הניסיון. אם עבדתם בעבר עם עורך-דין שרכש את אמונכם והפגין מקצועיות, מומלץ לפנות אליו בתור מקור ראשון להפנייה. עורכי-דין טובים יודעים שלא לעסוק במה שאינו בתחום מומחיותם. למרביתנו יש רשת קשרים עם עמיתים, והפניית תיקים לבעלי-מקצוע אחרים משתלמת לכל הצדדים המעורבים.

 

מקור אחר הינו ניסיונם של אחרים. פנו למכרים וקבלו המלצה על עורכי-דין איתם עבדו בעבר.

 

השלב הבא הוא הפגישה עם עורך-הדין וההתרשמות הראשונית ממנו. כמו בכל התקשרות, הקשר האישי ותחושת הבטחון שישרה עליכם עורך-הדין יהיו מקורות רלוונטיים להחלטה אם להתקשר עמו.

שימו לב: פגישת ייעוץ ראשונה הינה פגישת ייעוץ לכל דבר ועניין. ככל שהעו"ד מנוסה ועסוק יותר, כך סביר יותר שיגבה שכר-טרחה גם עבור פגישה זו. לעתים עלות הפגישה הראשונה תקוזז מהמשך הטיפול, ככל שיהיה כזה. מומלץ לא לחסוך בתשלום עבור פגישה זו. כל בעל-מקצוע ייתן שירות טוב יותר כאשר הוא מתוגמל בהתאם, ועצה טובה מעורך-דין יכולה להיות שווה משקלה בזהב.

 

עורך-דין טוב יגיש לכם הסכם שכר-טרחה מפורט וברור. יש לסגור את כל פרטי ההעסקה מראש, בפרט אם ההתקשרות הינה לטווח ארוך; המלצה זו נכונה לכל התקשרות ובפרט להתקשרות עם עורך-הדין, שהוא איש אמונכם ויהפוך להיות לעתים האדם הקרוב ביותר במישור העסקי או אף הפרטי.

 

האם לפנות למשרד עורכי-דין גדול ומוכר, או למשרד קטן? לכל אחד מאלה יתרונות וחסרונות. העקרון המנחה הינו – כיצד נשיג את התוצאה הטובה ביותר במינימום השקעה. כאשר החוזה בו מדובר דורש התמחות במגוון תחומים, כדאי לפנות למשרד גדול שמחזיק מחלקות ספציפיות לכל תחום שכזה. למשרד גדול יש בד"כ גם יתרון פסיכולוגי במשא-ומתן מול צד שכנגד, שאף הוא מחזיק בעורכי-דין בכירים.

 

למשרד קטן יש יתרון ברמת היחס האישי והזמינות ללקוח. בנוסף, כאשר הלקוח הינו עסק שהיקפי פעילותו עם המשרד נמוכים, ייתכן שבמשרד גדול הוא יקבל את השירות ממתמחים או עורכי-דין חסרי נסיון, בעוד שבאותה עלות ממש הוא יכול לזכות בייעוץ מומחה מעורך-דין מנוסה במשרד הקטן.

 

דרך הביניים הינה לפנות ל"משרד בוטיק", פירמה בסדר-גודל בינוני, בה ניתן לפגוש אנשי מקצוע מעולים במחירים ראויים. כאשר עורך-דין מומחה מטפל בתיק שלך, הוא יוכל לתת פתרונות מהירים יותר ואף לתמחר טוב יותר את שווי התמורה על-סמך נסיונו.

 

ההמלצה החשובה ביותר היא לשקלל את מירב הנתונים ולא להענות להצעת שכר-הטרחה הנמוכה ביותר. ייעוץ משפטי טוב עולה כסף.

 

 


 

 

קניין רוחני ותחרות בלתי הוגנת באינטרנט

רבות דובר על הבעייתיות המשפטית הכרוכה ביישום דיני המסחר בכלל, ודיני הקניין הרוחני בפרט, בעידן טכנולוגי חדש. רשת האינטרנט מציבה בפני בית-המשפט שאלות סבוכות שכאלה, חדשות לבקרים.

ככלל, דיני הקניין הרוחני מגנים על זכויות הבעלים בסימני מסחר, פטנטים, מדגמים, זכויות יוצרים וכן בסודות מסחריים ומוניטין. לרשות התובעים הפוטנציאליים עומדת שורת חוקים והלכות פסוקות, המיועדות להגן על מי שנפגעו זכויותיהם הנ"ל.

המשך...

זכויות יוצרים וחופש הביטוי

בינואר 1994 קבע בג"צ, כי הסלוגן "לך תצטיין" ששימש את "קידום" בפרסומת לקורסי הכנה לפסיכומטרי, ראוי לשידור. בכך הפך את החלטת מנהל הרדיו לפסול את הפרסומת, החלטה שנבעה מהקונוטציה המינית ה"גסה" וה"וולגרית" הקשורה בביטוי. בית-המשפט (מפי השופטת דורנר) קבע, כי הגנת חופש הביטוי פרושה גם על ה"ביטוי המסחרי", וכי במסגרת האיזונים הנדרשים לא די בחשש כלשהו לפגיעה כלשהי ברגשות הציבור כדי לפסול ביטוי כאמור.

 

המשך...

הטרדה מינית במקום העבודה

החוק מחייב את המעביד לנקוט אמצעים סבירים כדי למנוע הטרדה מינית או התנכלות במסגרת יחסי עבודה, על ידי עובדו, או על ידי ממונה מטעמו אף אם אינו עובדו, ולטפל בכל מקרה כאמור.

בין היתר נקבע בחוק, שהמעביד חייב:

(1) לקבוע דרך יעילה להגשת תלונה בשל הטרדה מינית או התנכלות ולבירור התלונה;

המשך...

התכנים באתר זה מורכבים ממידע משפטי כללי ומעמדות אישיות ואינם מהווים תחליף לייעוץ משפטי פרטני. בכל עניין מומלץ להוועץ בעורך-דין בעל מומחיות בתחום.
זכויות היוצרים בפרט והקניין הרוחני בכלל באתר, לרבות בתכניו, שייכים לעו"ד גלית עופר.